top of page

TAVO VAIDMUO
VALSTYBĖS GYNYBOJE

Medicinos srities darbuotojas, policininkas, ugniagesys

Dauguma šių sričių darbuotojų yra įtraukti į civilinį mobilizacinio personalo rezervą (CMPR) ir privalo veikti pagal savo darbovietės mobilizacijos planą. Jei nesi įtrauktas į CMPR, pvz., dirbi privačioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, nepaisant kilusio pavojaus, toliau vykdai savo tiesiogines pareigas.

Valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis valstybinėje institucijoje pagal darbo sutartį

ir esi įtrauktas į civilinį mobilizacinio personalo rezervą (CMPR), privalai veikti pagal savo darbovietės mobilizacijos planą, kad būtų užtikrintas gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų vykdymas. Jei nesi įtrauktas į CMPR, vykdai savo tiesiogines pareigas. Situacijai pasikeitus, vykdai paskirtus būtinuosius darbus arba prisijungi prie nevyriausybinių organizacijų (Raudonasis Kryžius, Maltiečiai, Caritas, Maisto bankas ir t. t.).

Mokytojas, dėstytojas ar kitas švietimo srities darbuotojas

jeigu nebuvo kitokių nurodymų, vykdai savo tiesiogines pareigas. Taip pat gali prisidėti prie nevyriausybinių organizacijų veiklos, teikdamas pagalbą kitiems visuomenės nariams, visų pirma, tiems, kuriems sudėtinga pasirūpinti savimi ar savo artimaisiais, gavus nurodymus prisidėti prie būtinųjų darbų (pvz., siuvimas, pakavimas, maisto gamyba, kt.).

Žurnalistas, akademikas, nuomonės formuotojas ar kitas įtakingas informacijos skleidėjas

rūpiniesi ir užtikrini nenutrūkstamą informacijos skleidimą ir dezinformacijos paneigimą, žinios apie padėtį valstybėje transliavimą tarptautinei bendruomenei, paramos telkimą.

Darbuotojas įmonėje, užtikrinančioje valstybei gyvybiškai svarbias funkcijas (maistas, vanduo, ryšiai, t. t.)

Privalai vykdyti savo tiesiogines pareigas, jeigu nebuvo kitokių nurodymų.

Lietuvis, gyvenantis užsienio valstybėje

Esi labai svarbus ir galintis daug nuveikti: pranešti bei priminti kitų valstybių visuomenėms apie pavojų Lietuvai, rengti taikius protestus užsienio šalyse, daryti įtaką įvairioms tarptautinėms organizacijoms, skleisti tikrovišką ir dėmesį pritraukiančią informaciją tenykštėje žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose (nepamiršk – vietinės kalbos mokėjimas ir tinkamas panaudojimas yra labai svarbus įnašas bendram reikalui), skleidžiamos dezinformacijos paneigimas bei užkardymas. Taip pat turimų verslo, švietimo, humanitarinių ryšių pasitelkimas yra svarbi parama, kaip ir humanitarinės pagalbos sutelkimas bei pagalbos pabėgėliams organizavimas.

Šaulys

ir esi komendantinio ginkluoto pasipriešinimo vieneto narys, būsi priskirtas Ginkluotosioms pajėgoms, vis dėlto pirmenybę teikiant karo prievolės atlikimui. Šauliai, įtraukti į civilinio mobilizacinio personalo rezervą ir esantys statutinės organizacijos nariai, atlieka valstybės mobilizacines užduotis ar pareigas, vykdytas taikos metu. Šauliai taip pat gali organizuoti ir vykdyti pilietinį pasipriešinimą, remti Ginkluotąsias pajėgas, teikti pagalbą savivaldybės administracijos direktoriui ar karo komendantui.

Žmogus, neturintis darbo santykių

Vykdai paskirtus būtinuosius darbus arba prisijungi prie nevyriausybinių organizacijų (Raudonasis Kryžius, Caritas, Maltiečiai, Maisto bankas ir t. t.), nes reikės papildomos pagalbos labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams.

Senjoras

prisijungi prie nevyriausybinių organizacijų (Raudonasis Kryžius, Caritas, Maltiečiai, Maisto bankas ir t. t.), nes reikės papildomos pagalbos labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams. Taip pat, gavus nurodymus gali tekti prisidėti prie būtinųjų darbų (pvz., siuvimas, pakavimas, maisto gamyba, kt.).

Nepilnamečio vaiko mama / vienišas tėvas / globėjas

pirmiausia, pagal iš anksto pasirengtą šeimos planą, rūpiniesi vaikų saugumu. Tai atlikus turi vadovautis kitomis savo pareigomis ar statusu visuomenėje (žr. į kitus punktus).

Verslo įmonės vadovas, valdantis įmonės resursus

organizuoji įmonės veiklą taip, kad užtikrintum ūkinės veiklos tęstinumą. Taip pat, kiek leidžia galimybės ir sukaupti resursai, teiki paramą bei pagalbą tiems, kuriems jos labiausiai reikia. Prioritetas – teikti pagalbą gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų užtikrinimui.

Karo prievolininkas (18–60 m. amžiaus)

gavęs šaukimą į karo tarnybą, turėtum prisijungti prie nurodyto karinio dalinio. 1. Atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą ar į atsargą išleisti profesinės karo tarnybos kariai bus kviečiami anksčiausiai – klausyk informacijos per oficialias visuomenės informavimo priemones. Tau bus pranešta, ar ir kur būsi kviečiamas atlikti karo tarnybą. 2. Karo prievolininkai, įtraukti į civilinį mobilizacinį personalo rezervą (CMPR), privalo veikti pagal savo darbovietės mobilizacijos planą. Tai reiškia, kad, jei priklausai CMPR, tau tarnyba bus atidėta, prioritetas – valstybės mobilizacinių užduočių vykdymas. Reikia turėti omenyje, kad karo prievolininkai yra visi 18–60 m. vyrai, išskyrus turinčius sveikatos iššūkių, ir moterys, kurios pareikštų norą ir (ar) būtų baigusios medicinos slaugos ar akušerijos studijų programas. Tai reiškia, kad būtų šaukiami ir neparengtojo rezervo karo prievolininkai, ne tik atlikę kurią nors karinės tarnybos formą, įtraukti į parengtąjį rezervą ar pan.

Screenshot 2024-08-12 at 12.09.48.png

Žmogus, turintis ginklą (savigynai, sportui, medžioklei)

ir nesi nei karo prievolininkas, nei asmuo, įtrauktas į civilinį mobilizacinio personalo rezervą, nei šaulys, tavo paslaugų ir pagalbos prireiks savivaldybės administracijos direktoriui ar karo komendantui.

bottom of page